Haber Detayı
22 Şubat 2018 - Perşembe 21:25
 
Vali Aktaş, Öğretmen ve Öğrencileri Ödüllendirdi
'Dilimiz Kimliğimizdir' temasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 15 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 2017 yılı “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmişti.
EĞİTİM Haberi
Vali Aktaş, Öğretmen ve Öğrencileri Ödüllendirdi

 

 

“Dilimiz Kimliğimizdir” temasıyla Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan'ın himayesinde 15 Mart 2017 tarihinde gerçekleştirilen toplantıda 2017 yılı “Türk Dili Yılı” olarak ilan edilmişti. Bu kapsamda; Türkçeyi korumak, yaşatmak, zenginleştirmek, gelecek nesillere güçlü bir şekilde aktarmak ve Türk dilini kurallara uygun, açık, anlaşılır olarak konuşma ve yazma becerilerini geliştirmek amacıyla; Millî Eğitim Bakanlığı ile Türk Dil Kurumu iş birliğinde öğretmenler ile resmi ve özel bütün ortaöğretim kurumlarında öğrenim gören öğrencilere yönelik "Dilimiz Kimliğimizdir" konulu Türkçeyi doğru ve güzel kullanma yarışması düzenlenmiştir.

 

Nevşehir'de “Dilimiz Kimliğimizdir” konulu Makale ve Deneme Yarışması Ödülleri, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş tarafından verildi. Valilik makamında düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Murat Demir, dereceye giren öğretmen ve öğrenciler katıldı.

 

Türk Dil Kurumu, Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğiyle düzenlenen “Dilimiz Kimliğimizdir” konulu öğretmenler ve ortaöğretim öğrencileri arası Türkçeyi Doğru ve Güzel Kullanma Makale ve Deneme Yarışması’nda Nevşehir’de Makale türünde Zeliha Ekmekçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğretmeni Harun Çolak birinci, 75.Yıl Ortaokulu Müdürü Tahsin Gedik ikinci, 75.Yıl Ortaokulu Öğretmeni Mete Halıcı üçüncü oldu.

 

Deneme türünde ise Zeliha Ekmekçi Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Zehra Rumeysa Kızıltepe birinci, Kapadokya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze Keleş ikinci ve Halil İncekara Bilim Sanat Merkezi öğrencilerinden Zeynep Kalkancı üçüncü oldu.

 

Dereceye giren öğretmen ve öğrenciler katılım belgelerini ve armağan kitaplarını Vali İlhami Aktaş’ın elinden aldı.

 

Vali Aktaş, ödül almaya hak kazanan öğretmen ve öğrencileri tebrik etti, başarılarının devamını diledi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Aktaş,, Öğretmen, ve, Öğrencileri, Ödüllendirdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı