Haber Detayı
14 Aralık 2019 - Cumartesi 12:06
 
Yaparsa Başkan Arı Yapar
Yerel seçimlerden hemen önce Bu şehrin kaderi burası dediği Kale ve çevresindeki tarihi yeraltı şehrinin bir an önce turizme kazandırılması bekleniyor.
NEVŞEHİR Haberi
Yaparsa Başkan Arı Yapar

 

NEVŞEHİR(MHA) Yerel seçimlerden hemen önce Bu şehrin kaderi burası dediği Kale ve çevresindeki tarihi yeraltı şehrinin bir an önce turizme kazandırılması bekleniyor.

 

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı’nın seçilmesi durumunda üzerinde duracağı önemli projelerden biri de Nevşehir Kalesi ve civarındaki turistik alanın açılması idi.
Nevşehir Kalesi ve civarındaki turizm alanının son durumu hakkında ayrıntılı bilgiler alan  Belediye Başkanı Rasim Arı, bundan tam bir yıl önce söz konusu projeye Nevşehir’in kaderi olarak baktığını dile getirmişti.

 

Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir’de il merkezine turistin girmesini sağlayacak olan projenin bir an önce tamamlanarak bölge, ülke ve dünya turizmine kazandırılmasına büyük önem verdiklerini bir yıl önce kamuoyuna duyuran Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, söz konusu alanın mümkün olan en kısa sürede turizme kazandırılması için bakanlıklar nezdinde de temasların tüm hızıyla sürdürüldüğünü de belirtmişti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaparsa, Başkan, Arı, Yapar,
Yorumlar
Haber Yazılımı