Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 14:01
 
Yasin Güneş, Karapınar Belediye Başkanlığı için başvurusunu yaptı
AK Parti’de 5 Kasım Pazartesi günü itibarıyla başlayan aday adaylık başvuru süreci ile birlikte belediye başkan aday adayları da başvurularını yapmaya başladı.
SİYASET Haberi
Yasin Güneş, Karapınar Belediye Başkanlığı için başvurusunu yaptı

 

AK Parti’de 5 Kasım Pazartesi günü başlayan aday adaylık başvuruları sonrasında AK Parti Karapınar Belediye Başkan aday adaylığı için ilk başvuruyu Yasin Güneş yaptı. Güneş AK Parti Gençlik Kolları Başkanlığı ve 24,26.dönem AK Parti Nevşehir milletvekili Ebubekir Gizligider’in de danışmanlığı görevinde bulunmuştu.

 

Yasin Güneş kimdir?

1988 yılında Nevşehir’de doğdu. Evli ve 2 kız çocuğu bulunmaktadır. Eğitim hayatı Gazi İlköğretim okulu ile başlar, ardından Nevşehir Lisesi’nde Ortaöğretimini tamamlar. Eskişehir Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat Bölümünü okurken, Kırıkkale Üniversitesi Elektrik bölümünü okuyor. 2006 yılında İl Gençlik Kolları Yönetim kurulu üyeliği ile siyasi hayatı başlar. Farklı birim başkanlıkları yaptıktan sonra, 2009 Ekim ayında Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Fatih Şahin’in oluru ile Nevşehir İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevine tevdi edildi. 2013 Ekim ayında kadar bu görevi yürüttükten sonra Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider’in danışmanlığı görevine başlaması nedeniyle bu görevinden ayrılmak zorunda kaldı. 24 ve 26. Dönemlerde danışmanlık görevini tamamladıktan sonra Nevşehir İl Özel İdaresi bünyesinde çalışmaya başladı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yasin, Güneş,, Karapınar, Belediye, Başkanlığı, için, başvurusunu, yaptı,
Yorumlar
Haber Yazılımı