Yazı Detayı
13 Eylül 2018 - Perşembe 10:26
 
Siyaset Ahlakı
Zafer Ertosun
zafer_ertosun@hotmail.com
 
 

Malum yerel seçimler yaklaşmakta, muhtemel aday adayları da çağımızın en çok kullanılan sosyal medyayı da yeni yöntemlerle kullanabilme ihtimalleri de var gibi.

 

Ayrıca yaptıklarının adına yada sıfatına ne denebilir bilinmiyor ama, muhtemel aday adayının birisi diğeri ile dostluk ahbaplık yapabilme, iyi gözükme, oturma, kalkma, yeme veya içme tabiri caizse içeriye sızma operasyonu yapabilme ihtimali bile var. Tabi ki daha sonrası için vahim sonuçlar doğurabilme ihtimali de var. Sırtından vurma politikasını izleme ihtimali.

 

Bunu neden yapabilir, diğer muhtemel aday adayını öncelikle basına sonra kamuoyuna kötüleme, karalama içgüdüsü olabilme ihtimali. Kendisini ön plana çıkarma ihtimali.

 

Bunu yaparken de kendine zıt veya karşı gördüğü bir basın organının da herhangi bir haber veya yayının altına herhangi biriymiş gibi yorum veya yorumlar yazma ihtimali de var. Sebep; o basın organı ile diğer aday adayının arasını açma birbirlerine kötüleme ihtimali?

 

Tabiki bir işi istemek, azmetmek, uğruna çalışmak, didinmek güzel şeyler. Bir yarış bir hizmet için bir yerlere gelme, oturma hırsı veya gerçekten hizmet ve dava için uğraşma isteği olabilir. Fakat bunu yaparken önce ahlaklı yapmak gerekir. Zekice, kimseyi kırmadan incitmeden.

 

Netice itibariyle; iki iyi insan bir kötünün… üne bakmamalı…

 
Etiketler: Siyaset, Ahlakı,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı