Güneş, 'Ahilik toplumsal kültürümüzün önemli bir parçası'
Haber
15 Eylül 2021 - Çarşamba 12:32
 
Güneş, 'Ahilik toplumsal kültürümüzün önemli bir parçası'
Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Ahilik haftası nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında Ahilik'in toplumsal kültürümüzün çok önemli bir parçası olduğuna da değindi.
GÜNCEL Haberi
Güneş, 'Ahilik toplumsal kültürümüzün önemli bir parçası'

 

NEVŞEHİR(MHA) Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, Ahilik haftası nedeniyle yayımladığı kutlama mesajında Ahilik'in toplumsal kültürümüzün çok önemli bir parçası olduğuna da değindi.  

 

Başkan Güneş, "Günümüzde teknoloji alanında meydana gelen gelişmelerle birlikte çoğu mesleklerin kaybolduğu veya kaybolmaya yüz tuttuğu görülmektedir. Ahilik felsefesi bu meslekleri geri getirmenin değil, her yerde ve her çağda ortaya çıkan tüm meslek ve sanatsal alanlarda bu felsefenin ilkelerini hâkim hale getirmenin vasıtasıdır. Geçmişte Ahilik teşkilatında yaşatılan bütün bu değerler ve ilkeler bütünü günümüzde esnaf ve sanatkârlar kuruluşlarında yaşamaya devam etmektedir. Ahilik Haftası münasebetiyle Ahilik Teşkilatının kurucusu Ahi Evran-ı Veli'yi rahmet ve minnetle yâd ediyor, esnaf ve sanatkârlarımız başta olmak üzere bütün vatandaşlarımızın Ahilik Haftasını kutluyorum" diye konuştu.  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Güneş,, 'Ahilik, toplumsal, kültürümüzün, önemli, bir, parçası', ,
Yorumlar
Haber Yazılımı