Hak-İş Başkanı Mutlu’dan bilgilendirme
Haber
04 Mayıs 2021 - Salı 12:29
 
Hak-İş Başkanı Mutlu’dan bilgilendirme
Hak-İş Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan sendika üyelerine önemli bir bilgilendirmede bulundu.
NEVŞEHİR Haberi
Hak-İş Başkanı Mutlu’dan bilgilendirme

 

NEVŞEHİR(MHA) Hak-İş Nevşehir İl Başkanı M. Fatih Mutlu, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığında görev yapan sendika üyelerine önemli bir bilgilendirmede bulundu.  

 

Mutlu, "Değerli Arkadaşlar. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu Türk Ağır Sanayi ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ile Sendikamız arasında İşletme Toplu İş Sözleşmesi 15.01.2021 tarihinde imzalanmıştır. 

 

İmzalanan bu işletme Toplu İş Sözleşmesinin "Ücret Zammı" başlıklı 26. Maddesinin C fıkrasında  Ancak, Türkiye İstatistik Kurumunun 2003=100 Temel Yıllı Tüketici Fiyatları Türkiye Geneli Nisan 2021 indeks sayısının, Ekim 2020 indeks sayısına göre değişim oranının 3 (yüzde üç’ü) aşması halinde aşan kısmın tamamı, ikinci yıl ikinci altı ay ücret zammı oranına ilave edilecektir.’’ denilmektedir. TÜİK tarafından açıklanan verilerde (Nisan) 2021 indeks sayısının, (Ekim) 2020 indeks sayısına göre değişim oranı 9,22 olarak açıklanmıştır. Bu bağlamda 3 (yüzde üç) ‘ü aşan 6,22 indeks değişim oranına ikinci yıl ikinci altı ay ücret zammı olan 3 ilave edilerek 01.05.2021 tarihi itibarıyla sözleşme kapsamındaki işçilere 9,22 olarak uygulanacaktır" açıklamalarında bulundu.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hak-İş, Başkanı, Mutlu’dan, bilgilendirme, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı