Karapınar muhteşem bir mesire alanı kazandı
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 12:20
 
Karapınar muhteşem bir mesire alanı kazandı
Acıgöl İlçesine bağlı Karapınar kasabası belediyenin çalışmasıyla bölgedeki bir çok beldeyi kıskandıracak, muhteşem bir mesire alanı kazandı.
BELEDİYELER Haberi
Karapınar muhteşem bir mesire alanı kazandı

 

NEVŞEHİR(MHA) Acıgöl İlçesine bağlı Karapınar kasabası belediyenin çalışmasıyla bölgedeki bir çok beldeyi kıskandıracak, muhteşem bir mesire alanı kazandı.

 

Kasabayı tepeden gören 6 bin metre karelik alan üzerine kurulan mesire alanında 30 kamelya, barbekü alanları, mescit, kafeterya, çocuk oyun alanları, bay - bayan tuvaletleri de yer alıyor.  

 

Bu yatırım için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 250 bin TL dolayında hibe aldıklarını belirten Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş, "Kasabamızın seyir noktası diyebileceğimiz alanda oluşturduğumuz mesire alanı daha ilk günlerden itibaren sadece kasabamız halkının değil Acıgöl, Topaç, İcik, Ağıllı gibi yerleşim merkezlerinde ikamet eden vatandaşlarımızın da büyük ilgisini görüyor. Bu yatırımımızın kasabamıza kazandırılmasında bizlere destek olan başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Murat Kurum'a, AK Partili Nevşehir Milletvekilimiz Yücel Menekşe'ye, İl Başkanımız Ali Kemikkıran'a teşekkürü borç biliriz" dedi.   

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Karapınar, muhteşem, bir, mesire, alanı, kazandı, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı