Nevşehir’de ekmeğe yine zam geliyor
Haber
17 Haziran 2021 - Perşembe 19:57
 
Nevşehir’de ekmeğe yine zam geliyor
Korona virüs salgını vatandaşı olduğu kadar bu süreçte artan maliyetleri artık kaldıramaz olan esnafı da olumsuz etkilemeye devam ediyor.
NEVŞEHİR Haberi
Nevşehir’de ekmeğe yine zam geliyor

 

NEVŞEHİR(MHA) Korona virüs salgını vatandaşı olduğu kadar bu süreçte artan maliyetleri artık kaldıramaz olan esnafı da olumsuz etkilemeye devam ediyor.  

 

Ülke genelinde 42 ilde kuralık sıkıntısı çekileceğinin açıklanmasının yanında vatandaşın sofrasına koyduğu ekmekte, dolayısıyla un fiyatlarında da ciddi sıkıntılar yaşanıyor.

 

Son aylarda un fiyatlarına yapılan zamlar fırıncıları canından bezdirdi. Öyle ki Türkiye genelindeki bir çok Fırıncılar Odası da ekmeğin 2 TL den satılmaya başlanması için bağlı oldukları Esnaf odaları birlik başkanlıklarına ve belediyelere başvurmuş durumda.  

Fırıncılar Odası Başkan Vekili Caner Erdoğan, benzer bir durumun Nevşehir'de de geçerli olduğunu belirtirken, un fiyatlarının her geçen gün artması karşısında maliyetlerini karşılayamaz hale gelen fırıncılar çok yakın bir sürede ekmek zammı talebinde bulunmak için gerekli çalışmayı yapacaklarını dolayısıyla fırıncı esnafını da düşünmek zorunda olduklarını söylediler.  

 

Bakalım un fiyatları mı düşecek yoksa ekmek mı zamlanacak?.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Nevşehir’de, ekmeğe, yine, zam, geliyor, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı