Ürgüp Ziraat Odası; ÇKS kayıtlarında son gün 30 Haziran
Haber
22 Haziran 2022 - Çarşamba 15:08
 
Ürgüp Ziraat Odası; ÇKS kayıtlarında son gün 30 Haziran
Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz; ÇKS yaptırmayan desteklerden faydalanamıyor
GÜNCEL Haberi
Ürgüp Ziraat Odası; ÇKS kayıtlarında son gün 30 Haziran

 

 

Ürgüp Ziraat Odası Başkanı Mustafa Korkmaz, üreticilere destek ve birçok farklı imkandan yararlanma imkanı sağlayan Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) kayıt süresinin 30 Haziran 2022 tarihinde sona ereceğini belirterek bu tarihe kadar çiftçilere sisteme kayıt olmaları için çağrıda bulundu.

Çiftçi Kayıt Sistemi’nin önemine değinen Başkan Korkmaz, ‘’Tarım alanlarının ÇKS kayıtlarının yapılması, çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerini sürdürmesine katkı sağlamaktadır. Üreticilerimizin, yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri ve prim uygulamaları, yaşanması muhtemel herhangi bir doğal afet sonucu meydana gelebilecek zararları doğrultusunda, kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklerden faydalanılabilmesi için zamanı geçmeden kayıt yaptırmaları gerekir" dedi.

"ÇKS yaptırmayan desteklerden faydalanamıyor"

Başkan Mustafa Korkmaz, desteklerden yararlanmak, tarım sigortası yaptırabilmek ve düşük faizli kredi kullanabilmek için kısacası tarımsal faaliyetlerine katkı sağlayacak tüm imkanlara başvuru yapabilmek ve kullanabilmek için ÇKS kaydının şart olduğunu belirterek, "Odamız tarafından hatırlatma mesajları gönderilmekte ve sosyal medya hesaplarımızdan sürekli bilgilendirme yapılmaktadır. Üreticilerimiz zaman kaybetmeden, yaşanacak yoğunluğu da göz önünde bulundurarak bir an önce kayıt için ziraat odalarına başvurmalı" dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ürgüp, Ziraat, Odası;, ÇKS, kayıtlarında, son, gün, 30, Haziran,
Yorumlar
Haber Yazılımı