Coşkun Sağlamdin Kapadokya Alan Başkanlığı, bölgeye bugüne kadar ne kattı?
Yazı Detayı
22 Haziran 2022 - Çarşamba 10:03
 
Kapadokya Alan Başkanlığı, bölgeye bugüne kadar ne kattı?
Coşkun Sağlamdin
coskunsaglamdin@hotmail.com
 
 

 

Bugünlerde yine gündemde Kapadokya Alan Başkanlığı var. Kime sorsam bir dokunup bin ah işitiyoruz. Çünkü Kapadokya Alan Başkanlığı bölgemizi gelecek nesillere daha güzel aktarmak için kurulmuştu. Ancak gel görelim ki Kapadokya Alan Başkanlığı daha kurulum aşamasında Nevşehir siyasetine attığı gol ile kuruldu. Gel zaman git zaman Kapadokya Alan Başkanlığı yeni yerine taşınmasının ardından ve toplantılar yapılmaya başlandı.

 

Kapadokya Alan Başkanlığı tarafından alınan kararlar sonrasında kaçak yapı olarak adlandırılan yerlerin tek tek yıkım kararları alınırken yavaş yavaş da bu kararlar uygulamaya başladı. Ancak Kapadokya Alan Başkanlığı kurulurken bölge korunacak ve gelecek nesillere aktarılacak derken bugüne kadar Kapadokya Alan Başkanlığı her ne hikmetse daha şunu yaptık diyecekleri güzel şeyleri ne yazık ki ortaya çıkartamadı. Kapadokya Alan Başkanlığı bölgenin güzelleşmesi için çalışmak yerine adeta her geçen gün yıkımlar ile gündeme gelmeye devam ediyor.

 

Kapadokya Alan Başkanlığı ne yazık ki bölgeyi bildiklerini sanan kişiler tarafından da yöneticilince Kapadokya’da tepkiler her geçen gün çığ gibi artmaya devam ediyor. Falanca kişinin yeri yıkılacak, falanca kişinin yeri yapılacak. Öyle oturduğun yerden karar alanlara söylüyorum. Ayda bir kere komisyon toplantısı adı altında oturduğunuz yerden karar alınacak bir yer değil Kapadokya bölgesi. Hele çıkın yıkım kararı alınan veya yapılacak yerin onayı alanına gidin yerinde inceleyin. Evet yıkılacaksa o yer öyle karar verin yapılacaksa da bir yer orada karar verin. Ama her ne hikmetse arkadaşlar oturduğu yerden Kapadokya bölgesini senden benden daha iyi biliyorlar kendilerine toz kondurmuyorlar. Hani Kapadokya Alan Başkanlığı bölgemizi korumak ve güzelleştirmek adına kurulmuştu.

 

Allah’ını seven söylesin Kapadokya bölgemizi güzelleştirecek hangi projeye imza attınız veya hangi projeye destek veriyorsunuz? İşiniz gücünüz oturduğunuz yerden her şeyin en güzelini ben bilirim demekten başka bir şey değil.

 

Yani sevgili dostlar Kapadokya Alan Başkanlığı bölgemizin neresini güzelleştirmişse bir zahmet söylesinler kendilerinden özür dileyeceğim. Söz veriyorum ben yanlış düşünmüşüm siz çok haklısınız diyeceğim.

 

Peki komisyondan alınan kararlar kime veya kimlere göre alınıyor. Kapadokya’da kaçak yapı yıkımlara kimlere göre yapılıyor? Kimin hangi arazisi tarım alanından çıkartılıp otel yapımı için uygundur kararı alınıyor? Bu vebali kim taşıyor. Tabi içinizde Allah korkusu varsa bir şey diyemem ama günü kurtarayım diyen oluyorsa da aranızda bilmiyorum.

 

Ortahisar kasabası girişinde yapımı devam eden yer kime ait? Kim nasıl izin verdi oraya? Tabi şimdi cevabınız hazır eminim. Orası 3.derece sit alanı diyeceksiniz. Bunu bize değil bence Kapadokya turizmcilerine anlatmalısınız diye düşünüyorum.

 

Yine söylüyorum Kapadokya bölgesini bölge turizmcileri emin olun sizlerden daha çok güzelleştiriyor. Siz sadece o turizmcilere engel olmayın yeter. Unutmayın başka Kapadokya yok. Bu turizmciler tırnakları ile Kapadokya’yı bu günlere getirdi. Bu Demir bu kömür ile gitme. Bu bölgeyi bilen bölge hassasiyetine önem veren birilerinin yönetmesi gerekiyor diye düşünüyorum.

 
Etiketler: Kapadokya, Alan, Başkanlığı,, bölgeye, bugüne, kadar, ne, kattı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı